Menu
Travel

Above 5 Rooftop Dubrovnik

Są takie miejsca, które na długo pozostają w naszej pamięci – i takim miejscem jest: Dubrownik i urocza restauracja Above 5 Rooftop Restaurant Dubrovnik.

Wysoko ponad dachami tego legendarnego miasta, z widokiem na liczne sceny z epizodów Game of Thrones i tysiące innych wspaniałych wspomnień i historii. Na pięknie odrestaurowanym budynku przekształconym w hotel Stari Grad znajduje się ta romantyczna restauracja. Mały taras z zaledwie dwudziestoma miejscami, usytuowany na piątym piętrze kamienicy w samym sercu miasta. Rozpościerają się tu niezapomniane widoki na zabytkowe mury miejskie, krajobraz dachów z terakoty, morze i wyspy poza jego wspaniałą lokalizacją. Ten uroczy widok – 360 ° jest jak wisienka na torcie!

Dubrownik 2017
DUBROWNIK 2017

Restauracja oferuje śniadania, lunche i kolacje przy użyciu „wysokiej jakości składników i nowoczesnych technik, aby stworzyć smaki charakterystyczne dla tej restauracji – suche, starzone mięso, domowe palenie i sous vide to tylko kilka z nich. Serwują tu dania kuchni śródziemnomorskiej z nutą chorwackiego smaku.

Restauracja Above 5 Rooftop Restaurant
Above 5 Rooftop Restaurant

Serwują tu jedzenie w trzech porach – śniadanie, lunch i kolacja. Udało nam się zarezerwować stolik na późną kolację. Tylko ze zdjęć mogę wnioskować już co wtedy jadłyśmy, ale pamiętam że byłyśmy zachwycone – całokształtem. Spędziłyśmy fantastyczny wieczór bo przecież nie tak często mamy okazję rozkoszować się jedzeniem nad dachami wspaniałego Dubrownika – kolejne doświadczenie.

Dubrownik czyli Perła Adriatyku, po prostu zachwyca! Stare miasto jest wyjątkowe i podobno to jedno najpiękniejszych miast w Chorwacji. Trzeba spędzić tu kilka dni i poczuć atmosferę, odwiedzić muzea, wejść na mury miejskie, popłynąć w rejs na wyspy, a dodatkowo zobaczyć miejsca znane z serialu „Gra o tron” i zrobić to wszystko bez pośpiechu. W tym roku pewnie nie będzie takich tłumów więc będzie się lepiej zwiedzało.

więcej zdjęć na https://www.facebook.com/416896729128628/posts/726190961532535/