Menu
Lifestyle / Travel

W Dubaju nudy nie ma

W Dubaju zawsze tyle się dzieje, że ciężko nadążyć za kalendarzem. Przylatuje tu zwykle raz albo dwa razy w roku, w maju lub listopadzie. Listopad jest idealnym miesiącem na wakacje w Dubaju, maj jest już ciut cieplejszy. Lubię podróżować jesienią ponieważ w Polsce jest wtedy chłodno i mokro, a mnie wygrzewa słoneczko. Bez wątpienia tylko taki reset pomaga przetrwać ten smutny czas. Polecam tak „ładować baterie”.

Na czym skończyłam w ostatnim wpisie? Było Ain Dubai, była Dubai Frame, były plaże JBR i La Mer. Teraz czas na pozostałe atrakcje, a tu ich nie brakuje.

DUBAI MARINA spacer lub rejs wśród drapaczy chmur

Ta dzielnica urzekła mnie już w 2009 roku podczas mojej drugiej wizyty w tym mieście. Tutaj, wzdłuż 7-kilometrowej ścieżki wysadzanej palmami, Dubai Marina Walk możesz spacerować, robić zakupy, spożywać posiłki w niekończącym się ciągu restauracji. Ścieżka ta graniczy ze szmaragdowym szlakiem wodnym, na którym jachty podskakują na wodzie a jasne światła panoramy miasta migocą w nocy.

Jak już tu dotrzecie, polecam rejs statkiem po Marinie. Captain Jack Dhow Cruise oferuje profesjonalną załogę i imponujące usługi na czerwonym dywanie. Captain Jack to łódź z pojedynczym pokładem. W przeciwieństwie do tradycyjnych łódek tutaj mamy kolorowe worki wypełnione fasolą, które układają się do naszego ciała tak aby było nam wygodnie. Ten rejs to świetny sposób na poznanie Mariny i jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych.

Burj Khalifa i to co wokół

Burj Khalifa to jak pewnie wiecie najwyższy budynek świata i światowej sławy symbol Dubaju. To wyjątkowe osiągnięcie inżynierii, a budynek jest sercem i duszą tego miasta. Widoczny jest z niemal każdego miejsca w mieście. W pogodny dzień można go zobaczyć nawet z odległości 95 km. Wieża mierząca aż 828 m wysokości, położona jest obok centrum handlowego Dubai Mall i przyciąga odwiedzających z całego świata od chwili otwarcia w 2010 roku. Niezrównany z niczym innym na świecie widok z wieży można podziwiać nie z jednego, lecz aż dwóch tarasów obserwacyjnych . Dwupiętrowego At the Top na 124 i 125 piętrze oraz najwyższego na świecie tarasu obserwacyjnego (555 m) na 148 piętrze. Winda jedzie tu tylko 60 sekund. Widok z góry przyprawić może o zawrót głowy. 

U stóp budynku znajdziemy Dubai Mall czyli najbardziej ruchliwą i największą na świecie galerię handlową. Zaś przed galerią znajduje się tańcząca i śpiewająca fontanna dubajska. Pod taflą wody ponad 12-hektarowego jeziora Burdż, na powierzchni równej dwóm boiskom do piłki nożnej, umieszczono potężne strumienie. Fontanna wyrzuca jednorazowo ponad 84 tysięcy litrów wody na wysokość 140 metrów. Począwszy od godziny 18:00 strumienie tańczą w rytm rozmaitych melodii co pół godziny. 

Madiant

Charakterystyczny Burj Al Arab w kształcie żagla jest symbolem miasta i mieści jedyny na świecie siedmiogwiazdkowy hotel. Znajduje się on obok rozległego kompleksu Madinat Jumeirah. Madinat Jumeirah to replika arabskiego miasteczka obejmująca pięciogwiazdkowe hotele, piękne targi i nadmorskie lokale. Kompleks Madinat składa się z trzech butikowych hoteli – Jumeirah Al Qasr, Jumeirah Mina A’Salam i Jumeirah Al Naseem, ponad 50 restauracji i barów oraz pięknego Souk czyli targu. Targ Madinat, to nieodzowna część tego oszałamiającego kurortu, w którym znajdziecie niezliczone alejki doskonałe na spacer. Wśród unoszącego się zapachu perfum, rozświetlonych latarni, aromatycznych przypraw i wyjątkowych pamiątek na pewno znajdziecie coś, co zabierzecie ze sobą do domu! A to wszystko na obszarze 40 hektarów. Reasumując, jest to piękne, klimatyczne miejsce, które z pewnością Was nie rozczaruje. Ja jestem tu przy każdej mojej wizycie.

Dessert Safari

Może się wydawać, że jedyną rzeczą, która nigdy się nie zmienia w Dubaju, jest rozległa pustynia. W rzeczywistości jednak nieustannie się rozwija, wiatr zmienia i odnawia ją każdego dnia na nowo. Wieczorne safari na pustyni czyli Sunset Dessert Safari to obowiązkowa wycieczka dla każdego, kto odwiedza Dubaj. Z pewnością taką właśnie przygodą możesz podzielić się z rodziną i przyjaciółmi po powrocie do domu, bo to możliwe jest tylko tutaj. Wycieczka rozpoczyna się po południu, samochodami terenowymi jedziemy przez pustynię z kilkoma przystankami na zdjęcia. Podczas tej ekscytującej przejażdżki po wydmach podziwiamy piękny zachód słońca. Mamy okazję odbyć przejażdżkę na wielbłądzie, sandboarding oraz wypróbować projekt henny na dłoniach lub stopach. Całość uświetnia beduińska kolacja z pokazami ognią i tańca brzucha. Bez tej przygody, nie możesz powiedzieć, że znasz Dubaj.

Dubaj nigdy nie śpi i nigdy nie przestaje zaskakiwać nowymi pomysłami na atrakcje i miejsca. To wszystko sprawia, że każda wizyta tutaj jest wyjątkowa. Kolejna relacja z EXPO 2020.