Menu
Food / Lifestyle

Szparagi, a nasze romantyczne życie

Szparagi zniewalają swoim smakiem, a potrawy z nimi w roli głównej często zyskują miano ekskluzywnych. Są tak bogate w smak, że można je jeść samodzielnie, bez dodatków. Grupa wielbicieli tych warzyw powiększa się każdego roku i to nie tylko ze względu na smak, ale także ze względu na ich niesamowite właściwości odżywcze. W skrócie, szparagi są ogromnym wsparciem dla naszego zdrowia, także seksualnego.

Sezon na szparagi trwa zwykle od połowy kwietnia do końca lipca. Jak pewnie wiecie są trzy rodzaje szparagów: białe, zielone i fioletowe. Te najbardziej popularne w Polsce to białe i zielone. Fioletowe szparagi, podobno najsmaczniejsze, są bardzo trudne w uprawie, a znaleźć je możemy we Francji i Hiszpanii. 

Białe są grube i dość mięsiste, często twardsze i bardziej łykowate niż ich zieloni kuzyni. Zaś zielone szparagi są cieńsze, delikatniejsze i smakują doskonale, nawet gdy są tylko usmażone na maśle. 

Dlaczego warto jeść szparagi?

Czy wiecie, że w 100 gramach mamy tylko 22 kcal. Dlatego też oprócz niesamowitych walorów smakowych i zdrowotnych szparagi są idealnym składnikiem diet odchudzających. Oprócz niskiej kaloryczności wyróżniają się także dużą zawartością błonnika, który jak wiadomo usprawnia proces przemiany materii. Ciekawostka o szparagach: pół szklanki szparagów stanowi około 7% dziennego spożycia błonnika. 

Jakie jeszcze działanie zdrowotne mają szparagi? 

Afrodyzjak to pokarm lub lek, który pobudza instynkt seksualny, wywołuje pożądanie lub zwiększa przyjemność lub sprawność seksualną. Jak dowodzą badania naukowe szparagi są jednym z najskuteczniejszych afrodyzjaków. I to nie tylko ze względu na swój falliczny wygląd. Szparagi są bogate w witaminę B6 i kwas foliowy, które mogą zwiększyć pobudzenie i orgazm. Zawierają również witaminę E, która stymuluje hormony płciowe zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Zatem mogą korzystnie wpływać na twoje zdrowie seksualne. 

Co w nich znajdziemy Drogie Panie? 

Znajdziemy w nich ogromny zastrzyk witaminy E, witaminy uznanej za jedną z najbardziej korzystnych dla naszego życia seksualnego. Witamina E jest nie tylko niezbędna do produkcji hormonów (bierze udział w stymulowaniu produkcji hormonów płciowych), ale jest również świetna dla naszej skóry. Są uważane za dobre źródło kwasu foliowego, kluczowego składnika odżywczego dla kobiet próbujących zajść w ciążę. Kwas foliowy jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym dla kobiet w ciąży.

Co w nich znajdziemy Panowie?

To wiosenne warzywo może dostarczyć ważnych składników odżywczych dla zdrowia serca i sprawności seksualnej. Ponieważ szparagi są źródłem potasu, kluczowego minerału rozluźniającego naczynia krwionośne. Jedzenie ich może nie tylko poprawić zdrowie serca, ale także przepływ krwi do narządów płciowych. Kolejna dobra wiadomość dla zdrowia mężczyzn, są również źródłem selenu, manganu i cynku, z których wszystkie są składnikami odżywczymi niezbędnymi dla zdrowia seksualnego mężczyzn.

Zatem czas na SZPARAGOWE LOVE – delektujemy się nimi dopóki są. A już są! Na moim bazarze cena za pęczek zielonych szparag to 18 złotych.