Menu
Lifestyle / Wine

8. urodziny Stowarzyszenia Kobiety i Wino

Krążą legendy, że z kobietami jest jak z winem, im starsze tym lepsze. 8 urodziny Stowarzyszenia Kobiety i wino skłoniły nas do małych refleksji. Podczas naszych wspólnych spotkań, którym towarzyszyły długie rozmowy na gruncie przyjacielskim, doszłyśmy do wniosku, że warto je zmodyfikować. Z kobietami jest jak z winem, im są dojrzalsze tym lepsze! Pod wpływem czasu rozkwitają, gromadzą bogate doświadczenie życiowe, ich poczucie kobiecości staje staje się bardziej świadome. Wino dojrzewając staje się zmysłowe, eleganckie, kuszące swoimi aromatami i smakami. 

To już 8 lat!

Dzisiaj, kiedy obchodzimy już 8 rocznicę powstania Stowarzyszenia, przypominamy sobie, jak w 2013 roku w winiarni Konfederacka 4 spotkała się grupa kobiet w celu jego założenia.

25 marca 2013 rok. Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Kobiety i Wino

Na obecną chwilę jest już nas ponad siedemdziesiąt. To oznacza siedemdziesiąt różnych smaków, nietuzinkowych pomysłów, spojrzeń na otaczający nas świat. Siedemdziesiąt różnych powiązań z branżą winiarską, zainteresowań oraz wizji dotyczących wzajemnej współpracy. Jednak cel pozostaje jeden niezmienny – aktywizacja przedsiębiorczości kobiet przy równoczesnym rozwoju edukacji o winie na różnych jego obszarach. Dbamy o miejsce i rozwój każdej z nas na płaszczyźnie zawodowej i społecznej. Wspieramy się, wzajemnie polecamy i współpracujemy w dziedzinie winiarskiej, kulturowej i kulinarnej. Naszą formą działania jest przede wszystkim utrzymanie wzajemnej społeczności, przy równoczesnym jej powiększeniu. Dlatego w obecnym czasie położyłyśmy mocny nacisk na wewnętrzne spotkania Członkiń na ZOOM. Mamy swoje fantastyczne Wtorki Online, podczas których dotykamy tematów od wina, poprzez biznes mentoring, coaching, a na podróżach online kończąc.
Szkolenia, organizowane spotkania nie tylko branżowe, prowadzenie kanałów social media to forma zarówno poszerzenia działalności jak i promocja każdej z członkiń.

Kwiecień 2014
Grudzień 2016
Listopad 2019
Listopad 2019
Od października 2020 spotykamy się na zoomie w każdy wtorek. Edukacja, degustacja i qu
izy o winie.
Od października 2020 spotykamy się na zoomie w każdy wtorek. Edukacja, degustacja i quizy o winie.

Otwórzcie więc ulubioną butelkę wina, albo, tym razem wybierając szampana i wypijcie zdrowie zarówno Stowarzyszenia jak i idei, misji i wizji z nim związanej. Mam przyjemność należeć do Stowarzyszenia Kobiety i Wino od jakiegoś czasu. To dla mnie niezwykła przygoda i przyjemność spotykania się ze wspaniałymi kobietami.