Menu
Food / Lifestyle

Zdrowe ciastko!

Kocham słodkości! Słodkości pod każdą postacią, choć najbardziej kocham czekoladę, a potem dopiero dobre ciastko. Jednakże ostatnim czasem ograniczam mocno cukier, laktozę i gluten. Gluten niestety ze względów zdrowotnych  – nietolerancja. Na przestrzeni ostatnich lat powstało w Warszawie kilka cukierni, które oferują ciasta bez cukru, bez mąki i bez laktozy. Tak zwane „ZDROWE CIACHO” 

Coraz więcej osób próbuje się zdrowo odżywiać i nie chodzi tylko o kalorie, coraz więcej osób ma nietolerancje pokarmowe, cukrzyce albo po prostu chcą ograniczyć cukier. A jak wiemy wszystkie te 3 wyżej wymienione składniki nie są dla nas zdrowe. Świat zmierza ku zdrowemu odżywianiu a podstawą są naturalne składniki – jak najmniej przetworzone, bo tylko wtedy nam nie szkodzą. 

Sugarfree łakocie bez kalorii to cukiernia ze zdrowymi wypiekami z prawdziwego zdarzenia. Miejsce maleńkie, więc lepiej kupić na wynos i zjeść ze znajomymi w zaciszu domowym. 

Motto cukierni – „TO CO ZDROWE I DIETETYCZNE WCALE NIE MUSI BYĆ NUDNE!” I tak właśnie tu jest! 

W tej LIGHT cukierni usytuowanej przy ul. Puławskiej 37 w Warszawie znajdziemy pyszne, niskokaloryczne, ręcznie robione torty i ciasta, a także lody i przekąski niezawierające cukru. Z okazji swoich urodzin zamówiłam u nich tort o nazwie Rudolf – tort ze słonym karmelem. Tort wypasiony na złoto, ze słonym karmelem, biała czekolada  i karmelizowaną gruszką. 

Wszystkie wypieki słodzone są ksylitolem, czyli naturalnym cukrem z brzozy lub erytrytolem. Brawo dla  Sugarfree łakocie bez kalorii! Teraz chcąc dbać o zdrowie i o figurę możecie jeść bez obaw bo każdy kęs tych słodkości jest smaczny i zdrowy, z minimalną ilością tłuszczu. Gdy zapytacie o kalorie dostaniecie dokładnie wyliczoną listę. 

Wystawa kusi tak bardzo, że ślinka cieknie i ciężko się zdecydować co wybrać. Mają tu przepyszny sernik z mango – mój ulubiony. W sumie pyszne jest wszystko. Skosztujcie sami.  Szukałam innych rozwiązań dla słodyczy i znalazłam!