Menu
Food

Warszawska w hotelu Warszawa

Z reportażem dla Mój stolik.pl zajrzałam ostatnio do Hotel Warszawa, do Restauracji Warszawskiej, która swoją architekturą, stylem i klimatem nawiązuje do przedwojennych czasów. Duża przeszklona kuchnia, przez którą można oglądać pracę kucharzy. Do tego otwarta przestrzeń ograniczona jedynie zabytkowymi fundamentami, filarami. To jedne z wielu cech charakterystycznych, które pozwalają poczuć się tu wyjątkowo. 

Szef Kuchni Dariusz Barański

Szefem kuchni jest tu Dariusz Barański – absolwent legendarnej Le Cordon Bleu Dusit Culinary School, która kształci najlepszych kucharzy na świecie. Podstawą jego kuchni jest odpowiedni dobór produktów. Często sam odpowiada za kontakt z dostawcami i osobiście dba o świeżość półproduktów. Na talerzu ma być prostota i jakość. 

Restauracja oferuje polskie produkty i dania, z nowoczesnym podejściem. Mało kto wie, że wędliny są tu produkowane na miejscu, gdzie dojrzewają w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. 

Co w MENU?

Pasztetówka grzybowa stała się już hitem tego miejsca. Pod pięknym, winko skrojonym carpaccio z pieczarki znajduje się grzybowy mus o mocno kremowej konsystencji. To pâte grzybowe jest bardzo aromatyczne i pełne smaku. 

Tatar wołowy z marynowanymi borowikami i szczypiorkiem podany w zupełnie innej formie. Czy taka forma Wam się podoba? Mi bardzo.

Grillowane żeberka wołowe z konfiturą i sałatą radicchio to danie, po które goście sięgają tu najczęściej. 

Zaskoczyły mnie pierogi z kukurydzą, serem ricotta i ziemniakami. Wow! Ten wytrawny, a niby słodki smak pierożków i wspaniały kremowy sos zostały doskonale do siebie dobrane. Idealne! 

Nie mogłabym zapomnieć o deserze! Czekoladowa napoleonka z kremem czekoladowo – kawowym i karmelem serwatkowym. Doskonały balans. To właśnie Darek odpowiada za to co na talerzu, a co za tym idzie za sukces restauracji. A na talerzach znajdziemy tu wyjątkowy KULINARNY KUNSZT! 

Przyjazna atmosfera i przyjemna obsługa, sprawiają, że restauracja Warszawska to wyjątkowa lokalizacja, by doświadczyć prawdziwej polskiej gościnności. Reasumując, mamy tu przykład restauracji hotelowej, w której można zjeść lepiej niż na zewnątrz.