Menu
Lifestyle / Wine

Jak tu nie kochać WINA?

Odwiedziłam w swoim życiu wiele winnic w różnych zakątkach świata – Nowa Zelandia, Francja, Włochy, Hiszpania, Austria itd. 🍇🍇 Z początkiem maja udało mi się zajrzeć do mojej ulubionej polskiej winnicy a mianowicie Winnica Kindler! To jakże piękny czas na zwiedzanie winnicy. Piękna wiosenna aura i pąki na krzewach to coś wyjątkowego.

Winnica Kindler znajduje się w Uniejowicach, na Pogórzu Kaczawskim, u stóp Zamku Grodziec i około 100 km na zachód od Wrocławia – to kraina Wygasłych Wulkanów. Pomysł na założenie winnicy zrodził się w głowie Kamila w 2012 roku. Wtedy też posadzone zostały pierwsze szczepy winorośli – Pinot Noir a w 2103 – Solaris. Dzisiaj winnica liczy blisko 3,5 hektara, na których posadzonych jest prawie 7500 krzewów. Już nie tylko Pinot Noir i Solaris ale także Johaniter i Pinot Blanc. W najbliższym czasie planowane są następne nasadzenia. Czy wiecie, że od posadzenia pierwszych krzewów trzeba odczekać przynajmniej 3 lata aby było w miarę jakościowe winogrono?

Winnica nie jest jednak głównym zajęciem właściciela ale zdecydowanie jest jego PASJĄ! Tu wina produkuje się z miłością. Celowo redukuje wydajność z krzaka tak żeby osiągnąć większą koncentracje soku w winogronach. A finalnie aromatu i smaku. Tu liczy się jakość a nie ilość. I to właśnie czuć w tych winach!

Trzy wina, a właściwie trzy polskie „perełki”:

SOLARIS 2019 wytrawny

SOLARIS 2019 wytrawny – wino ma 8 g cukru resztkowego, którego aż tak bardzo nie czuć i mieści się w kategorii wytrawności. Wyczuwalna jest delikatnie owocowa słodycz. Aromaty są typowe dla szczepu: brzoskwinie, gruszki i dojrzałe jabłko. Wino ma kremową fakturę, mineralny akcent i kwasowość.

SOLARIS 2019 półwytrawny

SOLARIS 2019 półwytrwany – wyraźną kwasowość i dobrą dawką orzeźwienia. Tu mamy już 14 g cukru resztkowego, który jednak wcale nie przeszkadza. W aromacie szczególnie wyraźna jest nuta brzoskwini i trochę korzennych akcentów. To wino w bardzo dobrym stylu.

ROSE 2019

ROSE 2019 – to zdecydowanie najlepsze polskie wino różowe jakie miałam okazję degustować. W aromacie soczysty i dojrzały owoc poziomek, truskawek i czereśni. Lekka kwasowość i 16 g cukru resztkowego – co sprawia, że wino jest lekko półwytrawne. Przyjemny, orzeźwiający finisz. Zakochałam się w tym winie.
Winnica urzeka krajobrazem i płynącą od Gospodarza dobrą energią. Warto tu zajrzeć i to poczuć 💚 Wspieramy POLSKIE WINNICE! Tak od siebie mogę powiedzieć, że produkowane w winnicy wina mają styl win nowozelandzkich. Czyli to co lubimy!